Kdo je lepší? Aneb gymnaziální derby

V sobotu 13. listopadu, v předvečer Mezinárodního dne studentstva uspořádal náš klub derby mezi znojemskými gymnázii. Turnaj se uskutečnil tak trochu ” z hecu”, když se hráči našeho klubu, studenti obou škol nemohli shodnout, kde jsou lepší šachisté. Jsou lepší z GPOA nebo z Gymnázia Dr. Polesného? Vzhledem k tomu, že turnajů v rapidu je spousta, tak jsme pro tentokrát zvolili tempo vážných partií, nikoliv však ligové, ale 2×45 min +30vt/tah. Každý tak stihl odehrát partie dvě. V duelu šestičlenných týmů nakonec zvítězilo družstvo z “horního gymplu” vedené Kubou Molíkem a to drtivou převahou 9,5:2,5. Nutno ovšem podotknout, že “dolnímu gymplu” chyběli dva klíčoví hráči – Leoš Rejzek a Filip Čtveráček a dosudit jsme museli na poslední šachovnice Sama Buřvala a Matěje Peroutku, který vybojoval v barvách GPOA jeden bod.

Sam proti Radimovi
Na první desce Kuba proti Filipovi a na druhé usmívající se Sam proti Pavlovi

Poděkování za možnost uspořádat turnaj v této komplikované době patří škole GPOA, jmenovitě panu řediteli Kolářovi.

výsledky zde

Fotogalerie