Malé ohlédnutí za výročním rapidem

V sobotu 1. října spolupořádal náš klub  turnaj v rapid šachu, a to ku příležitosti 95 let organizovaného šachu ve Znojmě. V kategorii dospělých soutěžilo 18 hráčů, v kategorii do patnácti let dokonce 28 hráčů, což bylo pro nás jako pořadatelský klub překvapením. Dorazily děti z oddílů okresu Znojmo, z Moravských Budějovic, a dokonce i z Vyškova. Po přivítání a kratičkém proslovu mohla hlavní rozhodčí slečna Lýdie Hemalová rozlosovat první kolo a účastnící se pustili do šachového klání. Utkání dospělých probíhalo v přátelské, téměř domácí atmosféře bez sebemenších půtek. V turnaji dětí občas nějaká ta slzička při prohrané partii ukápla, nicméně musíme konstatovat, že děti se zhostily turnaje na výbornou. Zásluhou sponzorů neodešel nikdo z nich s prázdnou, pro každého se našla malá pozornost jako odměna. Potěšující pro náš klub je, že oba turnaje vyhráli domácí hráči. Radek Nekvasil vyhrál bez ztráty jediného bodu turnaj dětí. Bravurní byl výkon sedmnáctiletého Jakuba Marka, který zvítězil se šesti body a za sebou nechal ostřílené matadory z TJ Znojmo Nekulu, Kavana a hrušovanského „sebrance“ Oldu Dobeše. Dospělí i děti strávili nad šachovnicemi příjemné dopoledne. Nezbývá než poděkovat všem sponzorům, šachovému klubu Hodonice za zapůjčený hrací materiál, škole GPOA Znojmo za poskytnutí hrací místnosti, panu Ing. Doležalovi za to, že se ujal řízení turnaje, a hlavně všem hráčkám a hráčům za to, že se zúčastnili! Budeme se těšit na příští rok, neboť důvod k uspořádání turnaje v královské hře nemusí být nutně kulaté výročí.