breclav

Jarní žákovský turnaj 2018 v Břeclavi

Dne 19.5.2018 se uskutečnil Jarní žákovský turnaj v Břeclavi, který byl hrán jako poslední kolo jihomoravského krajského přeboru rapidšachu mládeže.Řekli jsme si v kroužku, že by bylo dobré se turnaje zúčastnit a poměřit síly s mládežníky z jiných okresů. Domluva byla rychlá a tak jsme se v sobotu krátce po osmé ranní vydali auty pánů Jordána a Čučky do Břeclavi. Naše výprava ve složení Tom, Pavel, Sam, Kryštof, Adam W., Adélka a nejmladší účastník Adámek dorazila na místo určení krátce po půl desáté. Sál Domu školství už byl zaplněn dětmi a mládežníky z jiných okresů z celé Jižní Moravy. Po přivítání nás sympatický hlavní rozhodčí David Ciprys zdvořile požádal o úhradu startovného a rozestavění souprav na předem očíslované stoly. Krátce po desáté turnaj, který byl rozdělen na utkání Nadějí – dětí do 12 let a šachových talentů – juniorů do 16 let začal. Celý turnaj, který byl velmi dobře zorganizovaný, šlapal jak “švýcarské hodinky”. V turnaji mladších žáků se sice hromadily nemožné tahy, různé námitky rodičů a trenérů, ale rozhodcovské duo pánů Cipryse a Slavíka každý problém bleskově vyřešilo :-). V prvních kolech se naši hráči utkali se statisticky silnými soupeři. Pavel Jordán se Šimonem Volákem (ELO 1700), Kryštof s Olgou Dvořákovou (ELO 1650) a mohli tak poměřit svoje síly s přeborníky kraje ve své kategorii. V turnaji mladších dětí se z celé výpravy umístnila nejlépe Adélka se 3,5 body a skončila v celkovém pořadí třicátá z 59. Příjemně překvapil i skromný benjamínek našeho klubu teprve osmiletý Adámek Čučka, který vybojoval tři body! V matchi Talentů si nejlépe vedl Tom Frk se 3,5body a skončil v silné konkurenci kuřimáků a lokomotiváků dvacátý z 37 mládežníků. Sam , Pavel a Kryštof vybojovali po třech bodech a Adam Weizer získal body dva. Celé utkání skončilo dle propozic po šestnácté hodině, každý účastník byl odměněn a já věřím, že si všichni klání v královské hře užili!

výsledky obou turnajů zde : http://chess-results.com/tnr350565.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES