IMG_5570

Středoškolský přebor v rapidšachu jednotlivců – GPOA OPEN 2018

V pátek 6.4.2018 uspořádal šachový klub SK GPOA Znojmo, ve spolupráci s OŠS Znojmo a školou GPOA Znojmo turnaj v rapidšachu mládeže. Hrálo se na pět kol tempem 2×30 min plus 5 vteřin na tah se zápisem partie. Turnaje se zúčastnilo 28 mládežníků z okresu Znojmo včetně hostů z brněnského gymnázia Matyáše Lercha. Účast nás jako pořadatelský klub příjemně překvapila. Po úvodním proslovu pana ředitele RNDr. Leoše Gretze a řídícího soutěže Zdenka Molíka utkání začalo. Pro naše juniory byli soupeři z krumlovského a brněnského gymnázia velkou neznámou, neboť se nad šachovnicemi doposud nepotkali. Po tuhém boji se absolutním vítězem stal s pěti body Dominik Hrůza z Lokomotivy Brno, následován Jakubem Markem (SK GPOA Znojmo), bronz získal Dominik Fryda z brněnské Lokomotivy, který přivezl na turnaj i svoje svěřence a jejichž hru bedlivě sledoval. Pomyslnou bramborovou medaili vybojoval Náth Vozábal a na pátém místě skončil Tomáš Dvořák z SK Duras BVK Brno. Nejlepšími hráči znojemského okresu se stali Jakub Marek, následován Náthem Vozábalem, třetí příčku obsadil Radek Nekvasil (všichni GPOA). Příjemně překvapil i Štěpán Nekula, který v silné konkurenci vybojoval tři body a skončil devátý, hned za Radkem Nekvasilem. Za svůj výkon se nemusí stydět ani Kuba Molík a hodoničtí školácí, kteří solidně obstáli proti středoškolákům. Rozhodčími soutěže byli Radek Skoumal a Radek Nekvasil. Pořadatelé děkují touto formou škole GPOA za poskytnutí prostor, neúnavném donátorovi mládežnických turnajů panu Rösnerovi za finanční ceny pro první pětici účastníků a hlavně všem dětem a juniorům za účast!